ЦСКА победи Септември (София) с 2:1 в  1/8 финален двубой

...

ЦСКА победи Септември и е на 1/4 финал за Купата

ЦСКА победи Септември (София) с 2:1 в  1/8 заключителен дуел от шампионата за Купата на България, игран  на стадион „ Българска войска “ и продължава напред към 1/4 финала в конкуренцията.

Точни за армейците бяха Маурисио Гарсес в 55-ата и Дюкенс Назон в 68-ата минута от дузпа.

През първото полувреме още в 4-ата минута Тибо Вион насочи изстрел, който излезе около дясната греда. В 12-ата минута Жеферсон пропусна отлична опция да открие резултата след удар от 7-8 метра, само че вратарят на символичния хазаин в този мач Иван Василев съумя да избави. До края на първата част алените продължиха да владеят повече топката и да търсят попадение, само че чистите голови положения липсваха и двата състава се отдръпнаха на отмора при нулево тъждество.

През втората част момчетата на старши треньора Саша Илич започнаха още по-настоятелно да търсят път към вратата на Септември и в 55-ата минута разумното се случи, когато Гарсес се възползва от неточност в защитата на Септември и означи с изстрел от близка отдалеченост. След тъкмо един час игра Станислав Шопов означи ефектно попадение след удар с левия крайник, възползвайки се от подаване на Брадли де Нойер, само че то бе анулирано заради противоречива засада на нидерландеца секунди преди този момент. В 68-ата минута ЦСКА провежда офанзива отляво. Георгиев опитва да спре центрирането с шпагат, само че игра с ръка и реферът Никола Попов заслужено отсъди дузпа. Зад топката застана Дюкенс Назон, който стреля мощно в десния ъгъл на Василев и невъзмутимо се разписа за 2:0. В 83-ата минута символичните домакини от Септември (София) стигнаха до почетно попадение дело на Асен Георгиев, което падна след центриране от корнер. До края на срещата нямаше повече забавни обстановки и армейците справедливо се поздравиха с победа с 2:1 и не престават напред към 1/4 финала в шампионата за Купата на България.

Това бе финален мач за ЦСКА за календарната 2022 година. От на следващия ден футболистите излизат в зимна почивка и ще се съберат за старт на предсезонната подготовка при започване на 2023 година.

Стартов състав: 25. Димитър Евтимов (в), 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга (к), 22. Енес Махмутович, 5. Брадли де Нойер,  6. Християн Петров, 3. Жеферсон Телес, 7. Джонатан Линдсет, 8. Станислав Шопов, 27. Маурисио Гарсес, 28. Браян Морено.

Резерви: 1. Густаво Бусато (в), 4. Менно Кох, 13. Галин Минков, 14. Александър Бучков, 18. Симеон Александров, 26. Марселино Кареасо, 9. Дюкенс Назон.
Източник: novinata.bg